Ofis

MATU ISTANBUL, 1975 yılından beri izmir’de faaliyet gösteren MATU MİMARLIK AŞ‘nin İstanbul ofisidir. Burçak Pekin ve Hanife Aliefendioğlu ortaklığında Mimari Tasarım, Araştırma ve Uygulama alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.


Ekip

burcakBurçak Pekin
Aralık 1977’de izmirde doğdu. Lise eğitimini izmir Saint Joseph Lisesinde tamamladıktan sonra girdiği İTÜ mimarlık bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Hemen ardından taşındığı Paris’te 9 yıl kadar yaşadı. Bu süre içinde; 4.’üncü senesinden giriş yaptığı Ecole Spéciale d’Architecture (ESA) dan “Düşeyde Yaşam” konulu diploma tezi ve projesiyle mansiyon alarak mezun oldu; ESA’da belli aralıklarla 3 farklı yarıyılda Prof. Jacques Pochoy’nın asistanlığını üstlendi; ve birçok bitirme projesi sunumunda jüri üyeliği yaptı. 2009’da proje şefi olarak çalıştığı Valérie Vaudou & Laurence Allegret mimari bürosundan ayrılarak İstanbul’a döndü. 1 yıl kadar Gökhan Avcıoğlu (GAD) ile çalıştı.
2010 ekim ayı itibariyle, geçtiği tüm mesleki süreçlerde her zaman organik bağ içinde bulunduğu MATU mimarlık AŞ’nin istanbul şubesi temsilciliğini fiilen yürütmekte, aynı zamanda 2011 sonunda Hanife Aliefendioğlu ile birlikte hayata geçirdiği MATU İstanbul adı altında mimari çalışmalarına devam etmektedir.

 

hanifeHanife Aliefendioğlu
1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1996’da Alman Lisesi’nden mezun oldu. 1996-2001 yılları arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2000-2001 yıllarında EPA Mimarlık’ta çeşitli projelerde çalıştıktan sonra 2001 sonbaharında Münih Teknik Üniversitesi’nde Hauptstudium’a başladı. 2005 ilkbaharında Ralf Brand ile beraber yaptığı “Üsküdar Transfer Merkezi ve Meydan Düzenlemesi” projesi ile Dipl.-Ing. olarak mezun oldu. 2005 senesinde ailevi sebeplerle döndüğü istanbul’da bir süre Atölye 4N’de çalıştıktan sonra 2006’da Defne Bükümcü ile beraber kurduğu Gaya Mimarlar Ltd. Şti.’de 5 sene boyunca çeşitli ölçek ve işlevlerde projeler gerçekleştirdikten sonra 2011 sonunda Burçak Pekin ile beraber hayata geçirdiği, hem MATU Mimarlık AŞ’nin İstanbul temsilciliğini üstlenen hem de bağımsız hareket eden MATU İstanbul adı altında mimari çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

Gizem Fidan
Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi

 

 

 

 

 


Eski Çalışanlar

İnci Öğretmenoğlu, Mimar
Eti Kastoryano, Mimar
Meltem Çelik, Mimar
Gilberto Maia, Mimar
MENÜ